Menü

27 Şubat 2014 Perşembe

İkircikli mi, Riyakâr mı?

     Şu aralar ufak detaylardan dahi aklıma çakan şu soru. İnsanların batıp çıktığı vaziyetlere baktıkça, acaba hangisi diye zihnime batan bir soru. İkircikli olmalarını riyakâr olmalarına yeğlerim fakat görünen köyde iki yüzlüler ikamet ediyor gibi. Gibi dediysem lafın gelişi, nezaketimden.
     Daha düne kadar birbirine şirinlik yapanlar çıkarlar ters düştüğünde var gücüyle düşman kesiliyor birbirine. Keza "fanlar"ı da bilmukabele. İşin komik tarafı senin "a" dediğine şiddetle karşı çıkanlar ertesi gün aynı fikirde buluşabiliyor ve bunu ilk o keşfetmişcesine davranıyor ya bebeğin sevmediği yemeği tükürmeyi öğrenmesi gibi bir şey bu.

     İkircikli tipler şimdilerde yine bir taraf peşinde, birlik beraberlik naraları altında daha da küçük parçalara bölünmek ve bölmek peşinde. Ne ironik! Daha basit ve kolay anlaşılmak için ana başlığın altında ayrılmış küçük alt başlıklar gibi. Fakat unutulmaması gerek bir şey var ki ne kadar çok alt başlık var ise o alt başlıklar o kadar önemsizleşir. Ana başlığı biliyor isen bir kaç alt başlıktan feragat edebilirsin. Yani demem o ki ana başlığa sahip çıkmalı. Bir şeylerin, birilerinin "fan"ı yahut "antifan"ı olmak yerine tanrının bizleri yarattığı ilk günkü gibi tek vasfımız İNSAN olmalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder