Menü

10 Temmuz 2014 Perşembe

Pedagojik Formasyon Çilemde Mutlu Son^^


Daha önce Pedagojik Formasyon çilemiz(buraya chunchun(:) başlıklı bir yazı yayınlamıştım. O yazıyı okuyan ve benimle aynı frekansta olanlar bilir ki bizler hakikaten bu formasyon zamazingosu peşinde çok harap olduk. 

Amaaaa...

Nihayet Mutlu Son diyebileceğim bir son ile sahnelerdeyim yine(:


Bundan sonrası için ne olur bilemiyorum. Formasyon sürecinde ne kadar zorlanırım yahut formasyon sonrası ne yaparım henüz bunlar hakkında bir fikrim yok. Şimdilik olmasını da istemiyorum. Şuan da arabada hızla giderken tümsekten sonraki o naif boşluk gibi hissediyorum. Bir süre de böyle kalmasını istiyorum. Bir şeyler için çabaladıktan sonraki bu boşluk ve rahatlama anlarını ben çok seviyorum. O yüzden ne kadar uzun sürebilirse o kadar iyi^^

Efendim 4 yıl üniversite ve 1 yıl da mezun konumundan mütevellit 5 yıllık emeklerimin meyvesi nihayet bugün aldığım haberlere göre olgunlaşmış ve artık yeme vakti gelmiş bulunmakta. Her birimiz çok emek harcadık, gerçekten hak etmeyen işler peşinde koşarken çok fazla hırpalandık. Ben inanıyorum ki hepimiz "tam olarak olmasa da" yine de gerçek adaletin ucundan kıyısından bir nebze nasiplendik. Devletin de etiketleyip "Evet! Bakııııın buuu ÖĞRETMEN" diyeceği konuma adım adım yaklaşıyoruz. İlk adım lisanstı ve hepimiz başarıyla atlattık. Ales dediler girdik. Tercih yap dediler yaptık. Sonunda öğretmen olmaya ramak kaldı. Kpss'yi saymazsak son adım formasyon ve bizler birer öğretmen adayı olarak formasyonlarımıza kavuştuk. Bu arada ben Amasya Üniversitesi'nde formasyon alacağım^^

Umarım bizleri gereksiz yere hırpalamadan formasyon sertifikalarımızı verirler. Zira bizler zaten devletin etiketi altına girmemiş olsak da formasyon öncesi boşlukta öğretmenlik yaptık. Elbette bu söylediğim herkes için geçerli değil ama genel itibariyle "Öğretmen" olmak isteyen arkadaşlarımız buna ben de dahilim geçen yılda yahut yıllarda dersanelerde, kurslarda, özel ders verenler olabilir yahut benim gibi ücretli öğretmenlik yapanlar; hepimiz öğretmenliğin ucundan kıyısından tuttuk. Nasıl yapılır nasıl bir şeydir öğrendik. Bence biz kendi formasyonumuzu kendimiz aldık, doğal yollardan. Şimdi de umarım Aralık'a kadar sürecek formasyon programlarında bu işi kotarıp sertifikalarımızı CV'lerimize ekleyeceğiz.

Bir nebze içime su serpen bu olayla yeniden umutlandım. Şimdi amaçlarıma ulaşmakta daha fazla enerjim ve umudum var. Şimdi ve sonrası için fighting!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder