Menü

5 Şubat 2015 Perşembe

Hayatımın Manifestosu; Always Keep The Faith!

Selam, 
Naber? Büşra ben. 
Sevinmeceli, hafif burulmacalı, bol bol cesaretlenmeceli bir yazıyla buradayım. Bildiğiniz/bilmediğiniz üzere iki yıldır zihin engelliler öğretmenliği yapıyorum. Konumuz kısmen bununla daha çok içsel durumlarım ve 10 yıl sonunda istediğine kavuşan bir arkadaşımla ilgili. "Bana ne?" diyenleri şu sağ üst köşedeki kırmızı çarpıdan dışarıya alalım(:


Evet.. Tam 10 yıldır benim şuan çalıştığım okulda zihin engelliler sınıf öğretmenliği yapan bir arkadaşım vardı. O da benim gibi ücretli öğretmendi. Şimdi aldığım haberine göre bir porselen fabrikasında(ünlü bir marka) tasarım dekor bölümünde iş teklifi almış. Yeeeeey^^
Onun adına o kadar çok sevindim ki yazmadan duramadım. Kendisi el sanatları mezunuydu. Yetenekleri keşfedilmeyi bekliyordu kiiiiii.. Nihayet birileri keşfetti(: Bu durum şu aşamada bana da cesaret verdi. Zaten hayalleri peşinde koşan biriyim ama son zamanlarda biraz cesaretim kırılmış gibiydi. Bu haberi duymak bana o kadar iyi geldi ki ne kadar anlatmaya çalışsam da yansıtamam gibi geliyor. Ve o kadar yazmak geldi ki içimden bilgisayarı açmaya bile sabredemedim. kalem kağıt eski usûl haldır haldır yazıyorum şuan. Rabbim 10 yıl sabreden arkadaşıma verdiği bu ödülün sevincinden bana da yaşatsın tez zamanda. Bu yıl hayallerim için yeniden YGS'ye girmeye karar verdim. Şuan aslında tam da çalışmamın ortasındaydım. Bu heyecanı ve sevinci yazarak yatıştırıp birazdan daha bir aşkla ve şevkle ders çalışmaya döneceğim. 10 yılın sabrını gösteren arkadaşımın yanında benim YGS'ye kadar göstereceğim sabır hiç kalır. Bu yüzden bir hayalin varsa durma. Elinden ne geliyorsa tam şuanda! şimdi! yap. Şimdi yapmadıkların seni hayatın boyunca kovalayacak keşkelere dönüşecek unutma.
Hayatta bir çok hata yapmış olabilirim. Farkındayım. Ama tüm sorumluluğu da alıyorum. Çünkü hepsine ben karar verdim ve elimden ne geliyorsa o anda yaptım(istediğim için).
Bu yüzden pişman değilim. Yine olsa yine aynı şeyleri aynı şekilde yapardım. Bugünkü cesaretli ve akıllanmış Büşra'yı başka türlü elde edemezdim. Yani beni kovalayan büyük keşkelerim yok. Olmaması için de kendimce elimde ne varsa koyuyorum önüme.
Bir gün istediğim şeylere ulaşacağımı biliyorum. En azından istediklerim için tüm çabamı sarfedeceğim için ulaşamasam da içim rahat olacak ya da ulaştığımda sonuç iyi olmasa da bunu ben istediğim için pişman olmayacağım. Rabbim herkesin gönlünden güzel geçen ne varsa versin. İçinde de benim istediklerimi..

Bu yüzden hayatımın manifestosu;

Always keep the faith!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder